Türk Gıda Devi İflas Bayrağını Çekti! Satış Fiyatını Duyanlar “Yok Artık” Dedi

Dünya genelindeki ekonomik kriz dalgası Türkiye’ye de vurdu ve köklü firmaları iflasa sürükledi. Son kurban ise Bursa’nın köklü gıda firmalarından biri olan Çınar Konserve ve Şekerleme Turistik Tesisleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi oldu.

MARKA HAKKI 300 BİN TL’YE SATILIYOR!

İflas eden firmanın marka hakları, önümüzdeki 4 gün içinde açık artırma yoluyla satışa sunulacak. Bursa İflas Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre, 50 bin metrekare arsa üzerine kurulu ve 3800 metrekare kapalı alana sahip olan fabrikanın marka değeri 300 bin TL olarak belirlendi. İhaleye son teklif verme tarihi ise 25 Mart olarak belirlendi.

BİR DÖNEMİN DEVİ YERLE BİR OLDU

2011 yılında 4 ton ile başladığı günlük ürün işleme tonajını 2022’de 55 tona çıkaran Çınar Konserve’nin bu hale gelmesi büyük bir üzüntü yarattı. Ekonomik koşulların ve artan maliyetlerin şirketin iflasında büyük rol oynadığı düşünülüyor.

İHALEYE KİM KATILACAK?

300 bin TL’lik başlangıç bedeli ile dikkat çeken ihaleye kimlerin katılacağı ve isim hakkının kimin eline geçeceği merak konusu.

Firma ISO 9001-2008 ve ISO 22000-2005 Kalite Yönetimi Sistemi ve FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi belgelerine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x